پروژه On The Move خدمات مشاوره مهاجرتی آنلاین را برای افغان ها راه اندازی می کند

On The Move  خدمات مشاوره آنلاین جدید را برای مهاجرین افغان که به امید رسیدن به اروپا از پاکستان و ترکیه عبور می کنند راه اندازی می کند. این خدمات از افغان ها حمایت می کند تا تصمیمات مهاجرتی ایمن تر و آگاهانه تری بگیرند و درک بهتری از واقعیت های زندگی در اروپا داشته باشند.

این پروژه به مهاجرین ترانزیت افغان اجازه می دهد تا از طریق فیس بوک و واتساپ با مشاورین OTM به زبان دری یا پشتو صحبت کنند و یک جلسه مشاوره رایگان و محرمانه در مورد گزینه های مهاجرت خود دریافت کنند. از طریق این خدمات، مهاجرین افغان اطلاعاتی در مورد جایگزین های مهاجرت قانونی در کشورهای ترانزیت، مانند نحوه تنظیم وضعیت خود و اطلاعات در مورد پورسه های پناهندگی در اروپا و همچنین توصیه های مناسب در مورد جایگزین های امن و قانونی در خارج از کشور دریافت می کنند. این می تواند شامل اطلاعاتی در مورد فرصت های بورسیه تحصیلی، طرح های آموزش حرفه ای، مشاوره شغلی یا حمایت روانی اجتماعی باشد.

”من چندین بار در مورد سیاست های پناهندگی و پناهجویان با همکاران محترم شما تلیفونی صحبت کردم. اطلاعات شما در مورد مهاجرت بسیار مفید است.” –

مشوره گیرنده افغان

​​مشاورین OTM در مورد تخنیک های مشاوره توافقی آموزش دیده اند و می توانند مشاوره و مربیگری همدلانه ارائه دهند تا به مهاجرین ترانزیت کمک کنند تا تصمیمات مهاجرت ایمن تر و آگاهانه تری بگیرند

از سال 2019، بیش از 10000 افغان جلسات مشاوره آنلاین را از On The Move و کمپاین خواهر آن، The Migrant Project دریافت کرده اند. خدمات مشاوره آنلاین On The Move در بنگلادش، پاکستان، کردستان عراق، عراق و مصر در دسترس است و به افرادی که مهاجرت از مسیرهای پرخطر را در نظر دارند و همچنین کسانی که در حال حرکت هستند، مشاوره آنلاین ارائه می دهد.

از زمان روی کار آمدن طالبان بیش از 600000 افغان در آگوست 2021 به پاکستان متوالی شده اند در حالی که تخمین زده می شود حدود 300000 نفر از افغانستان به ترکیه از طریق مسیرهای خطرناک سفر کرده اند. با این حال، بسیاری برای درخواست پناهندگی و تنظیم اقامت خود در کشورهای ترانزیت تلاش می کنند. در مواجهه با فقدان راه های قانونی، بسیاری از افغان ها به قاچاقبران پول پرداخته متوسل می شوند تا مسیرهای خطرناکی به اروپا را برای شان سازماندهی کنند تا بتوانند زندگی بهتری در خارج از کشور ایجاد کنند.