پشتیبانی از کودکاه پناهجوی افغان در ایران

بیش از 200 کودک افغان که در ایران زنده‌گی می کنند، اخیرا در برنامه ی فعالیت های تعلیمی که از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گی، اداره ایران در امور مهاجران و اتباع خارج و همچنان فعالان مدنی در تهران تنظیم شده بود سهم گرفتند.
هدف این برنامه، آگاهی دهی در مورد نیازمندی ها برای حفاظت از کودکان مهاجر دانسته شده است. بیشتر فعالیت ها برای ذهنیت دهی در مورد مهمان نوازی و حسن همجواری با آنانی که بیرون از خانه و کاشانه ی و سرزمین شان استند تمرکز داشته است و بخشی از این تلاش به هدف نشان دادن اهمیت به یاد سپردن فرهنگ و سنت های مروج یک فرد در سرزمینی که به آن تعلق دارد نیز، بوده است.
در حال حاضر نزدیک به 3 میلیون پناهجو در ایران زنده‌گی می کنند که، اکثر آنان شهروندان افغانستان استند.
“سید حسین عالمی بلخی” وزیر امور مهاجرین و عودت کننده گان افغانستان که، در ماه سپتمبر سال گذشته از ایران دیدار کرده است اعلام کرد که، حکومت ایران روند صدور ویزای کار و اسناد رسمی را، برای شهروندان افغانستان آغاز خواهد کرد.
“رحمانی فضلی”، وزیر داخله ایران در این مورد گفت: ” ما موافقت کردیم تا آن از شهروندان افغانستان که، می خواهند به ایران بروند باید اقدام به دریافت ویزای قانونی نمایند. با این شیوه ما می توانیم از قاچاق انسان که، مردم مجبور به پرداخت پول به قاچاقچیان انسان می شوند و یا هم در مسیر راه کشته می شوند، جلوگیری کنیم.”

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید.

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید، همکار ما به سوالات شما پاسخ میدهد و هویت شما محفوظ میباشد.

مهاجرت؟ با مشاوران ما تماس بگیرید


اگر در فرانسه هستید

دنیا در حرکت است

جهان در حرکت است- هم اکنون میلیون ها تن در حال مهاجرت هستند و بیشتر آنان با واقعیت های خشنِ ناشی از مهاجرت در قرن بیست و یکم مواجه می گردند.

خالیگاه معلوماتی در باره مهاجرت توسط برنامه ها مشمول منابع، دولت های مقصد و ترانزیت و همچنان قاچاقچیان، رسانه ها، محیط علمی و شبکه های خودی مهاجران پُر می گردد.

ما با تفسیر این شبکه از معلومات مغلق، حقایق را آشکار کرده و آن را برای فهم و دسترسی مهاجران آسانتر می سازیم.

بیشتر بخوانید