پناهجوی که در خواستش رد شد، خود را آتش زد

مقام ها در آلمان می گویند که، یک مهاجر ایرانی پس از آن که درخواست پناهندگی اش رد شد، خود را به آتش زد که سبب زخم و سوختگی شدید شده است.

به گفته مقام ها: این پناه جوی 35 ساله به یک اداره محلی دولتی در گوپینجن واقع در جنوب آلمان رفت. در آنجا، با نشان دادن کاغذهای که بیانگر رد درخواست پناهندگی اش از سوی دولت بود، از دو کارمند خواست تا کمکش کنند.

کارمندان محلی گفتند که کمکش می کنند اما حالت تهاجمی به خود گرفت، یک بوتل را از جیب بیرون آورد، مقداری مایع بر خود ریخت و بعداً خود را آتش زد. دوکارمند حاضر از محل فرار کردند و یک کارمند دیگر با استفاده از یک روی پاک آتش را خاموش کرد.

گونر استولز کارمند مالی این شهر به خبرگزاری dpa گفته است که، کارمندان شوک دیده اند. او گفت: ” مردم زیادی ناله و فریاد آن مهاجر را شنیدند.”

به گفته مقام های آلمان، این مرد 35 ساله توسط چرخبال به یک بیمارستان نزدیک منتقل شد که به خاطر زخم و سوختگی هایش زیر درمان است.

هورست سیهوفر وزیر داخله آلمان اخیراً یک ماسترپلان در مورد مهاجرت پیشکش کرد. بربنیاد این پلان، سیهوفر وعده عمل سخت تر برای قطع مهاجرت غیرقانونی و تسریع روند اعطای پناهندگی و همچنان اخراج مهاجران رد شده، داده است.

سیهوفر گفت که، می خواهد پناه جویان را در کمپ های مرکز پناهجویی جابجا کند؛ مرکزهایی که تا 1500 مهاجر برای یک دوره دو ساله زندگی خواهند کرد. تا زمانی که درخواست مهاجران تأیید نشود، در سراسر آن کشور توزیع نخواهند شد.

قاضیان در داخل مراکز پناهندگی کار خواهند کرد. مهاجرانی که درخواست شان تأیید نمی گردد، مستقیماً از مراکز اخراج می گردند.

سیهوفر همچنان در نظر دارد که شمار بازداشتگاه های موقتی برای مهاجران رد شده را افزایش بدهد تا مانع از فرار آنها شود.

TMP – 13/06/2018

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید.

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید، همکار ما به سوالات شما پاسخ میدهد و هویت شما محفوظ میباشد.

مهاجرت؟ با مشاوران ما تماس بگیرید


اگر در فرانسه هستید

دنیا در حرکت است

جهان در حرکت است- هم اکنون میلیون ها تن در حال مهاجرت هستند و بیشتر آنان با واقعیت های خشنِ ناشی از مهاجرت در قرن بیست و یکم مواجه می گردند.

خالیگاه معلوماتی در باره مهاجرت توسط برنامه ها مشمول منابع، دولت های مقصد و ترانزیت و همچنان قاچاقچیان، رسانه ها، محیط علمی و شبکه های خودی مهاجران پُر می گردد.

ما با تفسیر این شبکه از معلومات مغلق، حقایق را آشکار کرده و آن را برای فهم و دسترسی مهاجران آسانتر می سازیم.

بیشتر بخوانید