هزاران مهاهجر هنگامی که می خواستند با استفاده از قایق خود را از اسپانیا به بریتانیا برسانند، گرفتار شدند

پس از این که کمپ مهاجران موسوم به جنگل در منطقه کالهِ فرانسه در سال گذشته میلادی مسدود شد، هزاران پناه جو در تلاش هستند تا با استفاده از قایق خود را از شهر بندری بیلبائو فرانسه به بریتانیا برسانند.
تا اینجای سال روان میلادی، بیش از 1765 مهاجر در این مسیر متوقف شده اند که نسبت به سال گذشته پنج برابر افزایش را نشان می دهد. بربنیاد گزارش رسانه های اسپانیایی، مهاجران در مکان های متروکه در نزدیکی ترمینال قایق ها، با بر افراشتن خیمه ها دست به ایجاد اردوگاه موقت زده اند. بیشتر این مهاجران از آلبانیا هستند اما پناه جویان عراقی، سوری و افغان نیز در میان آنان وجود دارند.
پولیس می گوید که، آنان همه روز مهاجرانی را که در تلاش سوار شدن بر کشتی های مسافربری هستند، بازداشت می کنند. در نتیجه، گشت زنی پولیس در اطراف بندر افزایش یافته و سنسور حرکتی و کمره های امنیتی و سیم خاردار را نیز در محل نصب کرده است.
گاردیا، یک افسر پولیس در بندر می گوید: ” بعضی اوقات آنان در کانتینر ها خود را پنهان می کنند. ما تدابیر و کنترول خود را افزایش داده ایم تا این مسیر را به روی پناه جویان ببندیم. کار ما زیاد است و همچنان افزایش میابد.”
روبرتو کاستیلا معاون شرکت “بریتنی فِریس” می گوید که، پولیس بریتانیا 66 مهاجری را که از بیلبائو رفته بودند بازداشت کرد. از میان آنان، 35 تن دوباره به اسپانیا فرستاده شد، بقیه اطفال و افرادی بودن که می خواست درخواست پناهندګی بدهد
حکومت بریتانیا برای رسیدن هر مهاجر غیرقانونی از بیلبائو به خاک آن کشور، شرکت های کشتیرانی را جریمه می کند.
در ماه می، 27 مهاجر که می خواستند با استفاده از کشتی از بیلبائو به شهر “پورتسموث” بروند دستگیر شدند و 15 مهاجر دیگر نیز در ماه جون گرفتار شدند.