پولیس حدود 1600 مهاجر را از کمپ های موقتی در پاریس تخلیه کرد

تقریباً 600 افسر پولیس برای تخلیه بیش از 1600 نفر از دو کمپ موقتی مهاجران در شمال پاریس در 7 اکتبر مستقر شدند. بنا به گفته مقامات ، مهاجرینی که تخلیه شده اند بیشتر اهل افغانستان و کشورهای جنوبی صحرای آفریقا هستند ، به پناهگاه ها اسکورت شدند.

برای ساکنان کمپ که به شکل غیر قانونی در فرانسه زندگی می کنند ، ترخیص ها احتمال شناسایی ، دستگیری و تبعید را افزایش می دهد.قبل از رسیدن نیروهای امنیتی بسیاری از این مهاجرین از کمپ ها فرار کردند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه ، France24 ، با اين وجود اینکه ساير ساکنان وضعيت پناهنده را دارند و در اين کمپ ها زندگي مي کنند، زيرا آنها قادر به يافتن مسکن ارزان قيمت نيستند.

بسیاری از آنها به دلیل شرایط نامناسبی که در آن زندگی می کردند از برچیدن کمپ استقبال کردند. محمد، یک مهاجر افغان ، تخلیه را یک واکنش خوب خواند.

ایم کمپ ها در زیر پرچم های جاده ی حلقه ای که در اطراف شهر قرار دارد برپا شده و از چادر و ورق های برزنتی ساخته شده است. با نزدیک شدن به زمستان و کاهش دما ، پناهگاههای موقتی ممکن است برای محافظت ساکنان در برابر خیلی ازعناصرها کافی نباشند.

آوا، زنی از ساحل عاج ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “باران می بارد ، سرد است.” وی افزود: “من نمی دانم کجا می روم، اما خوشحالم که می روم ، زیرا حداقل امشب سقفی بر روی سرم خواهم داشت.”

این مداخله پولیس بخشی از بسته های اخیر اقدامات مدیریت مهاجرت است که توسط دولت فرانسه معرفی شده است. نخست وزیر ادوارد فیلیپ این طرح را توجیه کرد و گفت: “این درباره حاکمیت است” ، نخست وزیر گفت. “ما می خواهیم کنترل سیاست مهاجرت خود را پس بگیریم.”

دولت قصد دارد تا پایان سال همه کمپ های دست ساز و موقتی را جم کند. به موازات آن ، متعهد به افتتاح تسهیلات اسکان جدید برای میزبانی 16000 مهاجر دیگر می شود. همچنین قصد دارد سه بازداشتگاه دیگر برای مهاجران غیر قانونی افتتاح کند.

یان مانزی، رئیس Utopia56 ، که یک موسسه خیریه مهاجران محلیمی باشد ، گفت: “واضح است که برای افرادی که قبلاً درخواست های پناهندگی شان را رد شده است، رد شد […] همه چیز سخت تر می شود.”

TMP – 25/11/2019

تصویر از: هاریت هادفیلد/ شاترستاک.کام

عنوان تصویر: پاریس – 5 مه ، 2017: کمپ مهاجرین شهری در سرک حلقه ای در شمال پاریس.