زن امیدوار در میان بیش از 31 مهاجر غیر قانونی در کانال انگلیس نجات یافت

سی و یک مهاجر از جمله یک زن باردار و دو طفل خردسال هنگام تلاش برای عبور از کانال انگلیس به شکل غیر قانونی در 29 دسامبر 2019 با مشکل روبرو شدند. همه آنها نجات یافتند و برای درمان به یک شفاخانه انتقال داده شدند.

مقامات ساحلی فرانسه پس از اینکه انجین قایق آنها خراب شد، این دو طفل خردسال را به همراه 9 مهاجر دیگر نجات دادند و آنها را در دریا رها کردند. بنا به اعلام دفتر داخلی انگلستان، آنها صبح زود در روز29 دسامبر 2019 در ساحل نزدیک کاله پیدا شدند.

این زن باردار سعی داشت تا همراه 19 نفر دیگر از کانال انگایس عبور کند که قایق آنها تخریب شده و در حال غرق شدن بود. اما قایق گشتی آنها را در ساحل نزدیک دانکرک پیدا کرد. 

همه مهاجران نجات یافته به بندر فرانسه منتقل شدند و توسط تیم پزشکی ارزیابی شدند و توسط مقامات مرزی ملاقات شدند. برخی از آنها برای هیپوترمی به درمان نیاز داشتند.

همچنان دو قایق که با مشکل روبرو شدند، و تعدادی از کشتی های دیگر در ماه دسامبر در کانال دستگیر شدند. در 26 دسامبر ، 49 مهاجر از ایران ، عراق و افغانستان توسط مقامات کنترل مرزی پیدا شده و به سواحل انگلیس منتقل شدند. 79 مورد دیگر در 4 دسامبر و 69 در 17 دسامبر دستگیر شدند.

در طول سال 2019 ، گمان می رود که بیش از 1800 مهاجر که در قایق های کوچک به انگلستان رسیده اند. از این 1800 ، بیش از 125 نفر تاکنون به کشورهای اروپایی بازگردانده شده اند.

این ارقام نشان دهنده تلاش های شدید فرانسه و انگلیس برای مهار مهاجرت های غیر قانونی در کانال انگلیسی است. دفتر داخلی انگلستان در اواخر ماه دسامبر خاطرنشان كرد كه گشت زنی در سواحل فرانسه افزایش یافته است و هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیزات ویژه مستقر شده اند.

در بیانیه وزارت امور داخله آمده است: “مهاجرت غیرقانونی یک فعالیت جنایی است. کسانی که می خواهند به طور غیرقانونی به انگلیس بیایند و جنایتکاران بی رحمانه ای که سفر را تسهیل می کنند ، همه قانون را زیر پا می گذارند و جان ها را به خطر می اندازند. “

TMP – 8/01/2020

  سوزان پیلچر/ شاترستاک.کام :تصویر از
Folkestone ، کنت، انگلستان – 24 فبروری 2019: کشتی گشت ساحلی مرزبانی انگلیس ، Alert پس از شرکت در عملیات برای آوردن مهاجران در ساحل ، به بندر Folkestone بازگشت : عنوان تصویر