شرایط غیر انسانی در مرکز پناهندگان آلمانی منجر به اقدام به خود کشی یک پناهجو شد

به گفته آژانس خبری آلمان، DW، پناهجویانی که در کمپ های پناهندگی در نزدیکی مونیخ زندگی می کنند، در شرایط  بسیار بد و در فضای آلوده زندگی می کنند. ساکنان Furrstenfeldbruck مرکز بایرن به گزارشگر تلوزیون آلمان گفتند که این وضعیت بعضی از پناهجویان را مجبور به اقدام به خودکشی کرده است.

به گفته کسانی که نخواسنتد حویت آنها آشکار شود، سطح بهداشت در مرکز بسیار پایین است. یکی از مهاجران گفت: “مردم بیرون از خانه رفع حاجت می کنند زیرا تشناب ها پاک نیستند.” در حالی که مقامات محلی ادعا می کنند که تشناب ها پنج بار در روز تمیز می شوند، تعدادی از ساکنان ویدیوهای از تشناب های کثیف به ٰآژانس خبری جرمنی نشان دادند.

در فلم ها همجنان نشان اتاق های کوچک نشان داده شده است که به تعداد هشت پناهجو در یک اتاق زندگی می کنند. بعضی از ساکنان این کمپ ها مجبور شده اند بیش از یک سال آنجا زندگی کنند زیرا دوسیه های آنها درحال بررسی است. دراکسلر Dräxler، کمیسیون ائتلاف در شورای شهر Fürstenfeldbruck، این مرکز را “یک قفسه ذخیره سازی بسیار کلان برای انسان” توصیف کرد.

یکی از مسائل کلیدی در این کمپ عدم مراقبت های بهداشتی است. مقامات بایرن ادعا می کنند که یک داکتر برای مراقبت های اولیه در هفته  2.5 ساعت در دسترس است. اما نگرانی هایی هنوز وجود دارد زیرا این خدمات کافی نیست.

برخی از ساکنان مبتلا به هپاتیت B که یک مرض ساری است و این اشخاص مریض با سایر پناهجویان در تماس قرار دارند. اتنظار طولانی مدت و شرایط بد در کمپ باعث تشدید بحران های سلامت روانی شده است، که حتی با این مشکلات باعث شده که مهاجرین به خود کشی فکر کنند و یا حتی اقدام کنند.

طاها، یکی از پناهجویان یمن، به آژانس خبری جرمنی گفت که دوستش که اهل اردن بود در ماه مارچ با خوردن گولی های بیش از حد خودکشی کرد. او گفت: “ما آمبولانس را خبر کردیم، وقتی که آمبولانس آمد و او را برد، نیمه خواب بود.” خوشبختانه، او جان سالم به در برد.

کارگران سازمان های غیر دولتی به این باور اند که، خراب بودن وضعیت در این مراکز  قصدی است تا پناهجویان را از دادن درخواست پناهندگی در آلمان باز دارند. یکی از ساکنان کمپ با تایید این مسئله‌‌ٰ گفت: “آنها این نوع اردوگاه ها را دارند، بنابراین پناهندگان جعلی نمی خواهند به آنجا برسند. اما اگر این نکته باشد، باید آنها را رسما اعلام کنند که آنها پناهنده نمی پذیرند و زندگی ما را تبدیل به جهنم در جرمنی نکنند. “

Fürstenfeldbruck یکی از مراکز آنکر است که در سال گذشته ایجاد شد تا پروسه پناهندگی را ساده تر کند. نام AnkER مخفف “ورود، تصمیم، بازگشت” است.

به غیر از کارمندان و ساکنین کمپ نتها کارمندان خیریه ها و مقامات محلی اجازه ورود به این کمپ را دارند که باعث شده تایید ادعا های پناهنده گان سخت شود. با وجود شکایات، مقامات محلی اصرار دارند: “ساکنان Fürstenfeldbruck بر اساس دستورالعمل های مناسب در وضعیت خوبی قرار دارند.”

TMP – 04/06/2019

تصویر از: جاز مینی/ شاترستاک shutterstock.com

عنوان تصویر: پسوا/جرمنی/ 1 آگوست 2015/ دستان مردان پناهجو در مرکز ثبت نام