مقامات کرواسی خطا در رفتار پلیس با مهاجران غیر قانونی را رد می کند

وزیر داخله کرواسی داور بوزینویچ گفت: که هیچ خطایی در رفتار پلیس در قبال مهاجران غیرقانونی در کوه های رسینجاک به ثبت نرسیده است. بوزینویچ در بازرسی مركز نظارت بر مرز گابووك، به خبرنگاران گفت كه تحقیقات همچنان در حال انجام است، اما هیچگونه تخلفی صورت نگرفته است.

وی گفت: “پلیس کرواسی با کارکنان مصاحبه کرده است. گزارش های ما حوادثی را از گزارش های ناشناس در آن روز و مکان تأیید نمی کند و زمانی که از پلیس شمایات رسمی درج گردد آن هام با اینگونه رفتار مجازات سختی برای آنها در نظر کرفته مس شود.

بعد از اینکه یک کوه نورد یک نامه باز شده را برای رسانه ها ارسال کرد که در آن از رفتار ها و سوء استفاده های پولیس ذکر شده بود پولیس کرواسی تحت فشار زیادی قرار گرفت. کوهنورد اضافه کرد که او در طی یک سفر بر روی کوه ریسنجاک شاهد سوء استفاده پولیس از مهاجرین بوده است.

در این نامه، وی گفت که منطقه به شدت توسط نیروهای ویژه پلیس تحت کنترول قرار دارد. هنگامی که مهاجرین به پناهگاه آلپ می رسند و خواستار غذا و آب می شوند، او می گوید پولیس آنها مجبور به دروغ گفتن می کند و آنها را لت و کوب می کنند.

او اضافه کرد: “هنگامی که برخی از مهاجران سعی کردند فرار کنند، پلیس شروع به شلیک های هوایی کرد. از ترس، یکی از مهاجران در یک منطقه بسیار شیب دار افتاد و چندین استخوان او شکست، “.

کوهنورد اولین کسی نیست که نگرانی در مورد سوء استفاده از مهاجران در کرواسی را ابراز کند. سازمان های بین المللی بشردوستانه، سازمان های محلی و رسانه ها همه پلیس کرواسی را متهم به سوء استفاده و خشونت علیه مهاجران کرده اند، از جمله بازداشت آنها در مرز بوسنیه.

کرواسی، که در سال 2013 به بلوک اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) پیوست، اقدامات امنیتی را در امتداد مرز خود با بوسنیه و هرزگوین کاهش داده است. در حالی که کشور بوسنیه عضو اتحادیه اروپا نیست. درحال حاضر گزارش داده شده است که بیش از 5,000 مهاجر غیر قانونی در بوسنیه زندگی می کنند و یا از طریق این کشور به مناطق غربی اروپا عبور می کنند.

تحت قوانین دوبلین، پناهجویان باید درخواست پناهندگی خود را در اولین کشور ایمن اتحادیه اروپا که به آنها می رسند، ارائه دهند. این بر تمام مهاجرینی که وارد کرواسی می شوند تطبیق می شود. اگر درخواست آنها تایید شود، آنها برای زندگی کردن در آنجا به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا ثبت خواهند شد.

TMP – 12/07/2019

تصویر از: Ajdin Kamber / Shutterstock.com

اردوگاه مهاجرت نامنظم در بیحاک، بوسنیه. هزاران مهاجر غیر قانونی در مرز بین بوسنیه و کرواسی زندگی می کنند، بیشترین آنها امید به رفتن به غرب اروپا دارند.