یونان: ظاهرا مهاجرین توسط مقامات مرزی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند

به گفته مهاجرانی که دیپورت شده اند و یا به زور بازگردانده شده اند، مقامات یونان در تلاش برای بازگرداندن آنها به ترکیه ، مهاجران را مورد ضرب و شتم قرار می دهد. مهاجر جوان سوریه ای بهیه س. اظهار داشت كه وی پس از عبور از مرز یونان مقامات این کشور اوو را مجبور کردند تا پیسه ترکی را بخورد و بعد وی را به دریا انداختند.

بهیه گفت: “آنها ما را اسیر كردند و تقریبا در حد مرگ ما را ات و کوب کردند.” من مجبور شدم یک روز را در زندان بگذرانم. آنها نه تنها هیچ غذایی به ما ندادند بلکه مواد غذایی را که با خود داشتیم را نیز از ما گرفتند. “

من از سوریه آمده ام. خانواده من توسط بمبی که در زمین های کشاورزی ما انداخته شده بود، کشته شدند. من تنها مانده بودم. “بهیه گفت و توضیح داد که برای یافتن مامای خود، که آخرین خویشاوند باقی مانده اش است، به اروپا می رود.

بسیاری از مهاجران تجربه مشابهی در مورد پرتاب شدن به رودخانه و دستگیر شدن توسط پولیس های مهاجرت ترکیه پس از شنا به طرف دیگر را تجربه کرده اند. دیگران مجبور می شوند سوار قایق ها شوند و به ترکیه باز گردند. برخی از مهاجران نقل کرده اند که مقامات یونان آنها را توسط و میله های فلزی و مورد ضرب و شتم قرار داده اند، سپس وسایل آنها که شامل دارو، تلفن و مواد غذایی بوده است را گرفته اند.

دولت یونان موظف است مهاجران غیر قانونی را وارد کشور کند ، اما در عوض آنها هزاران نفر را به زور به ترکیه بازگردانده اند. در 10 ماه اول سال 2019 ، حداقل 25404 مهاجر غیرقانونی توسط دولت یونان به ترکیه بازگردانده شده اند. این افزایش قابل توجه از 11867 مهاجر مجبور به بازگشت در سال 2018 بوده است.

با ادامه این بازنگری های خشونت آمیز ، قانون جدید پناهندگی یونان موجب محدودیت حقوق مهاجران شده و نگرانی ها را برانگیخته است. این لایحه می تواند دستگیری پناهجویان را آسان تر، محدود کردن دسترسی به مراحل پناهندگی عادلانه ، محدود کردن حق کار برای پناهجویان ، و حذف حق تجدیدنظر در مورد موارد رد شده را به بار آرد.

TMP – 02/12/2019

تصویر از:  وروریدیس واسیلیس/ شاترستاک

عنوان تصویر: تسالونیکی ، یونان – 5 آوریل 2019: درگیری مهاجران با پلیس شورش یونان در خارج از کمپ پناهندگان در Diavata. مهاجران و پناهندگان برای عبور از مرزهای یونان و رفتن به اروپا جمع شدند – تصویر