حداقل 300 کمپ مهاجرین در سال 2019 در شمال فرانسه تخریب شدند

کارکنان خیریه گفت اند: صدها عملیات پلیس در سال 2019 برای تمدید اردوگاه های پناهندگان در شمال فرانسه راه اندازی شده است.

ناظران داوطلب حقوق بشر ایتوپیا ۵۶ و Auberge des ، می گویند که به طور میانگین روزانه ۲ نفر فراری درشهر کالاس  شمال فرانسه ثبت می شود. عکس های نشر شده در صفحات اجتماعی تویتر و فیس بوک نشان از خیمه های نابود شده و وسائل پراکنده شده مهاجرینی از مآموران اجرای قانون فرار می کردند را نشان می دهد.

شارلوت، داوطلب در Utopia 56 گفت: “این اتفاق با همان فرکانس و در همان زمان برای چندین ماه اتفاق افتاده است.” مهاجران هر روز منتظر هستند. در حدود ساعت 7 صبح، هنگامی که پلیس می رسد، مهاجران از خواب بیدار می شوند و وسایل و کیسه خواب خویش را جمع می کنند و مجبور به ترک محل می شوند “.

یک مرد ایرانی به سازمان عفو بین الملل گفت: من کشورم را بخاطر رسیدن به یک جای امن ترک کرده ام اما در اینجا با سوء استفاده پولیس روبه رو شده ام. پلیس ها هر روز برای گرفتن خیمه و کالایم می آیند.

طبق گفته های ایتوپیا ۵۶ و مهاجرین Auberge des حداقل ۳۰۰ کمپ در این سال از بین برده شده است. هر کدام از این کمپ های مهاجرین شامل ۲۵ الی ۱۰۰ مهاجر بوده است.

شارلوت گفت: “علاوه بر شرایط زندگی بدی که مهاجرین دارند آنها بسیار خساه هستند زیرا خواب کافی ندارند و بسیار مضطرب هستند “. یکی از داوطلبان اضافه کرد که بیشتر مهاجرین حاضر شده اند به پناهگاه های اضطراری بروند از ترس اینکه وضعیت کیس آنها بازرسی شود. در عوض، آنها ترجیح می دهند که در جنگل بمانند در نزدیکی مناطقی که شبکه های قاچاق در آنها کار می کنند.

عفو بین الملل گفت: زندگی مهاجران غیر قانونی در فرانسه پیچیده تر از “آزار و اذیت پلیس، ارعاب و حتی خشونت علیه افراد کمک کننده است”. در گزارش جدیدی که در ماه جون سال 2019 Targeting solidarity: Criminalization and harassment of people defending migrant and refugee rights in northern France منتشر شد، سازمان حقوق بشر گزارش داد که مقامات کارمندان امداد رسان را مانع، تهدید و آزار می دهند.

تهیه غذا برای گرسنه ها و مکان گرمی برای مردم بی خانمان در شمال فرانسه ب یک فعالیت فرایند خطرناک تبدیل شده است، بخاطریکه مقامات بطور منظم افرادیکه به مهاجرین و پناهجویان کمک میکنند را هدف قرار میدهند،” لیسا ماراکانی، یکی از تحقیق گران حقوق بشر سازمان عفو بین الملل گفت. “پناهجویان به سادگی بعد از تخریب کمپ جنگل در سال ۲۰۱۶ ناپدید نشدند و بیشتر از ۱۰۰۰ مردان، زنان و اطفال زندگی پرمخاطره را در ساحه مذکور سپری میکنند.”

سازمان عفو بین الملل بر این باور است که بیش از 1200 مهاجر از جمله کودکان بی سرپرست، در چادر و اردوگاه های غیر رسمی در اطراف کاله و گراند سینت زندگی می کنند

TMP – 21/06/2019

Royalty-free stock شماره عکس: 511294000

عنوان تصویر: کارگران دولتی در طی اخراج مهاجران غیر قانونی در شمال فرانسه در سال 2016 شروع به از بین بردن جنگل کاله می کنند.