وزیر داخله آلمان می گوید که، کشورش قوانین سختگیرانه اخراج مهاجران را روی دست می‌گیرد

رییس تازه مقرر شده اداره مهاجرت آلمان خواهان تبعیت جدی از قوانین برگشت پناه جویان حتی در شرایطی که موارد درخواست پیچیده باشد، شده است.

هن ایکارد سومر در گفت و گو با مجله اشپیگل به تاریخ دهم نومبر گفت که، او قصد دارد تدابیر شدیدتری برای اخراج مهاجران رد شده، روی دست گیرد. هنگامی که از آقای سومر در مورد این که آیا در خصوص مهاجران افراطی عمل می کند سوال پرسیده شد، او خود را یک افراطی توصیف کرد. او گفت: ” اگر تبلیغ برای اجرای قوانین فعلی برای دادن چنین لقبی کافی است.”

سومر در ماه جون و پس از این که جوتا کوردت رییس قبلی اداره مهاجرت آلمان به دلیل اخذ تصامیم سوال برانگیز در شهر برمن سبکدوش گردید، به این مقام گماشته شد. رییس قبلی به اعطای پناهندگی به دو تندرو و همچنان اعطای حالت پناه جویی به 44 فردی کا با گروه های اسلامگرا مرتبط بودند، متهم شده بود.

سومر گفت: ” چیزی که در برمن اتفاق افتاد بد بود. مقام ها، خطاهای گسترده یی در میان شمار اندکی از کارمندان پیدا کردند و رفتار جعلکاری در آنجا روان بود.”

سومر همچنان از ایجاد مراکز نگهداری مهاجران که در آلمان به نام “انکر” یاد می شود و توسط هورست زیهوفر وزیر داخله آن کشور پیشنهاد شده است، حمایت کرد. این مراکز به هدف نگهداری مهاجران تا زمانی که درخواست شان قبول می گردد و یا هم برگشت دادن مستقیم مهاجرانی که رد می گردند، ایجاد می گردد.

زیهوفر در ماه می 2018 گفته بود: ” همه ما میدانیم که چقدر مشکل است، کسانی را که بدون حالت محافظتی در سراسر کشور پراکنده می شوند و در شهرها و جوامع ریشه میدوانند، اخراج کنیم.”

مخالفان این طرح می گویند که، این مراکز از شانس پناه جویان واقع برای کسب پناهندگی و ادغام جلوگیری می کند.

به هر حال، سومر می گوید که، این مراکز به هدف جمع آوری مهاجرانی که شانس کمی برای اخذ پناهندگی دارند ایجاد شده است و مخالفت با آن سازنده نیست.

آلمان یکی از کشورهای مقصد در اتحادیه اروپا برای مهاجرانی است که از جنگ و فقر در خاورمیانه و افریقا فرار می کنند. از ماه جنوری تا اکتوبر 2018، مجموعاً 138655 پناهنده در آن کشور درخواست داده اند. انگلا مرکل نخست وزیر آن کشور سیاست استقال از مهاجران را روی دست گرفته اما از سوی احزاب راستگرا و دیگر اعضای اتحادیه اروپا انتقاد شده است.

TMP – 05/12/2018

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید.

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید، همکار ما به سوالات شما پاسخ میدهد و هویت شما محفوظ میباشد.

مهاجرت؟ با مشاوران ما تماس بگیرید

دنیا در حرکت است

جهان در حرکت است- هم اکنون میلیون ها تن در حال مهاجرت هستند و بیشتر آنان با واقعیت های خشنِ ناشی از مهاجرت در قرن بیست و یکم مواجه می گردند.

خالیگاه معلوماتی در باره مهاجرت توسط برنامه ها مشمول منابع، دولت های مقصد و ترانزیت و همچنان قاچاقچیان، رسانه ها، محیط علمی و شبکه های خودی مهاجران پُر می گردد.

ما با تفسیر این شبکه از معلومات مغلق، حقایق را آشکار کرده و آن را برای فهم و دسترسی مهاجران آسانتر می سازیم.

بیشتر بخوانید