پولیس بوسنیا مهاجران افغان را به ظن ارتباط با تروریسم و قاچاق انسان بازداشت کرد

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که، خدمات بوسنیا در امور خارجی در نزدهم ماه فبروری گفت که، از آغاز سال 2019 به این سو، شش مهاجر افغان را به اتهام ارتباط با تروریسم جهانی، قاچاق انسان و جرایم سازمان یافته بازداشت کرده است.

بربنیاد اعلامیه این هاد، این مهاجران به دلیل تهدسد یه نظم عامه و امنیت، از بوسنیا اخراج خواهند شد.

در سال 2018، بیش از 25 هزار مهاجر عمدتاً از افغانستان، پاکستان، عراق و ایران در تلاش برای رسیدن به کشورهای ثروتمند اروپای غربی و شمالی، وارد قلمرو بوسنیا شدند. به هر حال، مرزهای بسته هنگری و سلوانیا سبب شده است که این مهاجران گیر بمانند.

دراگن میکتیچ وزیر داخله بوسنیا گفته است: ” تمام مسیر آنان را نظارت می کنیم… آنها به گونه غیرقانونی وارد بوسنیا شدند.

مهاجران تلاش می کنند تا از بوسنیا به کرواسیا بروند تا به مسیر خود ادامه بدهند. در نتیجه، پولیس کرواسیا نظارت مرزهای خود را بیشتر کرده و از هرگونه عبور غیرقانونی از بوسنیا جلوگیری می کند.

با استفاده از موضوع تهدید هراس افگنی بر اروپا، دیگر کشورهای مانند هنگری قوانین نافذ کرده و محدودیت های شدید برمهاجرانی که داخل و یا خارج از آن کشور می شوند وضع کرده اند.

در همان روز، پولیس یک موتر باربری با پلیت سلوانیا را که مهاجران را مخفی کرده بود در نزدیکی ساحل دریای ادریاتیک متوقف کرد. دو قاچاقچی انسان در صحنه بازداشت شدند.

TMP – 27/02/2019

Photo caption: Refugee and migrant camp in Bosnia and Herzegovina near Croatian border. Velika Kladusa. Tents and people in Syrian refugee camp. European migrants crisis. Balkan Route. Migrants from Syria, Pakistan – Image

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید.

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید، همکار ما به سوالات شما پاسخ میدهد و هویت شما محفوظ میباشد.

مهاجرت؟ با مشاوران ما تماس بگیرید


اگر در فرانسه هستید

دنیا در حرکت است

جهان در حرکت است- هم اکنون میلیون ها تن در حال مهاجرت هستند و بیشتر آنان با واقعیت های خشنِ ناشی از مهاجرت در قرن بیست و یکم مواجه می گردند.

خالیگاه معلوماتی در باره مهاجرت توسط برنامه ها مشمول منابع، دولت های مقصد و ترانزیت و همچنان قاچاقچیان، رسانه ها، محیط علمی و شبکه های خودی مهاجران پُر می گردد.

ما با تفسیر این شبکه از معلومات مغلق، حقایق را آشکار کرده و آن را برای فهم و دسترسی مهاجران آسانتر می سازیم.

بیشتر بخوانید