سیزده عضو گروه قاچاقبران که مهاجرین را از یونان به ایتالیا می بردند، دستگیر شده اند

طبق بیانیه ای که در تاریخ 12 دسامبر توسط پلیس ایتالیا منتشر شد، سیزده عضو یک گروه جنایی بین المللی که مهاجران غیر قانونی را از یونان به ایتالیا قاچاق می کردند، اخیراً دستگیر شدند.

گفته می شود که این گروه در طی سال گذشته مسئولیت قاچاق بیش از 100 نفر به ایتالیا را بر عهده داشته است. طبق گفته پلیس ایتالیا، آنها مهاجران را زیر سطح قایق بادبانی حمل و نقل کردند و برای از هر مسافرت 6000 یورو پول دریافت کرده اند.

درمجموع ، تصور می شود این حلقه قاچاقچیان حدود 600000 یورو از این فعالیت جنایی در سال گذشته درآمد داشته باشد. افسر پلیس فرانچسکو دی ساباتو به رویترز گفت: “بعضی اوقات پرداخت ها از طریق سیستم های الکترونیکی صورت می گرفت ، اما ما نیز بیک هایی که از نزد این قاچاقچیان پیدا کردیم که داخل آن هزاران یورو بود.”

این قاچاقچیان در ترکیه به جستجوی مشتری های خود پرداختند، جایی که بسیاری از مهاجران در کمپ های پر ازدحام زندگی می کنند. پس از عبور از دریای اژه به یونان ، آنها را از جزیره یونانی کورفو به پوگلیا ، در جنوب ایتالیا منتقل می کردند.

براساس داده های آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) تاکنون در سال 2019 بیش از 11000 مهاجر با قایق به سواحل ایتالیا رسیده اند. رایج ترین ملیت ها در بین مهاجران که امسال از طریق دریا وارد می شوند تونس ، پاکستانی و ایووریایی بودند.

در همین حال ، یونان با یک بحران جدید دست و پنجه نرم می کند. در سال 2019 تاکنون بیش از 71000 مهاجر وارد این کشور شده اند که بیش از 57 هزار نفر از این افراد از طریق دریا وارد این کشور شده اند. این رقم در حال حاضر بسیار بیشتر از تعداد ورودی های سال گذشته است که به 50،508 رسیده بود.

دولت محافظه کار جدید یونان با افزایش روند کار در جزایر در دریای اژه ، به این هجوم مهاجرین غیر قانونی پاسخ می دهد. آنها قصد دارند تا اوایل سال 2020 ، 20،000 پناهجو را از این جزایر به کمپ های مناطق مرکزی منتقل می کند و 10،000 مهاجر را که ادعای پناهندگی آنها تا پایان سال 2020 رد می شود را، دیپورت کنند.

TMP – 18/12/2019

تصویر از: مارکو سولبیاتی/ شاترستاک

عنوان تصویر: پولیس ایتالیا در حال آموزش دیدن