“عبور می کنی و یا می میری”: مهاجران در کالاس زندگی خود را برای رسیدن به انگلستان به خطر می اندازند

مهاجران در بندر فرانسه Calais گفتند که حضور مداوم پلیس، کاهش دما و وخیم تر شدن شرایط زندگی، آنها را وا می دارد تا جان خود را برای رسیدن به انگلستان به خطر اندازند.

یک مهاجر 34 ساله که اهل اریتره است می گوید: ” دو سال از زمانی که اریتره را ترک کردم می گذرد و حدود پنج تا شش ماه است در کالس زندگی می کنم و شرایط بسیار بد است.” ما واقعاً هیچ گزینه دیگری نداریم. “

یک مهاجر 15 ساله افغان در کالس یکی دیگر از جمله مهاجرینی است که بخاطر شرایط بد در کاله می خواهد تلاش کند که توسط موترهای باربری به انگلیس برود.

“من سعی می کنم از طرف شب توسط موترهای باربری بروم. فکر می کنم شاید 20 بار سعی کرده ام تا با موترهای باربری به انگلستان بروم. اما هر بار که تلاش کرده ام پلیس مرا شناسایی و به بازداشتگاه منتقل کرده است.

این مهاجر جوان افزود: “شرایط اینجا وحشتناک است، شما فقط باید اینجا را ببینید تا درک کنید که من چه می گویم، واقعا لازم نمی دانم که توصیف کنم وضعیت اینجا را زیرا حتی قادر نیستم با الفاظ وضعیت اینجا را تشریح کنم.” “ما قبلاً در نزدیکی جنگل ها می خوابیدیم، اما در آنجا احساس ناامنی می کردیم، بنابرآن حالا در نزدیکی راه آهن می خوابیم. ما برای گرم کردن خویش و عذا پختن آتش روشن می کنیم.”

یک مهاجر 24 ساله عراقی نیز به دلیل مشکلات با پلیس، هر روز تلاش می کند تا کاله را ترک کند. وی گفت: “هر روز تکراری شده است: از خواب می خیزم عذا می خورم، گاهی اوقات شاید فوتبال بازی کنم و بعد از آن طرف های نماز دیگر می روم تا شانس خود را امتحان کنم و توسط موترهای باربری و یا قایق اینجا را به مقصد انگلستان ترک کنم. اگر فرصتی پیدا نشد دوباره بر می گردم و باز فردا دوباره کوشش می کنم. “

سفر توسط موترهای باربری مانند یخچال و یا فریزر بسیار ناخوشایند است. در ماه اکتبر، اجساد 39 مهاجر ویتنامی در یک موتر باربری در حالی که یخ زده بودند در اسکس پیدا شد. آنها در هنگام تلاش برای رسیدن به انگلستان در اثر سرمازدگی در موتر باربری جان خود را از دست داده بودند.

اخیراً یک قاچاقچی در اسپانیا به دلیل حمل حداقل 100 مهاجر به انگلیس در مدت یک سال در موترهای باربری یخ زده، به چهار سال زندان محکوم شد.

با وجود این ، بسیاری از مردم همچنان به سفرهای غیر قانونی به اروپا از طریق مسیرهای کشنده و وسایل نقلیه خطرناک ادامه می دهند.

TMP – 04/12/2019

تصویر از: ادوارد کراوفورد/ شاترستاک. کام

عنوان تصویر: یک موتر باربری به منطقه امن در کاله فرانسه می رود. 01/03/19