مهاجرین در فرانسه در معرض گرمای شدید قرار دارند این درحالی است که موج های شدید گرما فرانسه را مورد آماج قرار داده است

موجی از گرمای بسیار شدید که بیش از 40 درجه سانتیگراد می باشد در آغاز فصل تابستان در ماه جون سال 2019 فرانسه را مورد آماج قرار داده است و مهاجران آسیب پذیر در مقابله با این درجه حرارت بسیار بالا زندگی می کنند.

امواج گرما در تابستان در فرانسه غیر معمول نیست و یک امر عادی است، اما تاثیرات آن همچنان احساس می شود. بدترین موج گرما در سال 2003، هنگامی که حدود 15000 نفر در اثر گرمای بسیار شدید جان خویش را از دست دادند مشاهده شده بود. امسال، پاریس و دیگر شهرهای دوباره آمادگی های خود را برای کمک به سلامت ساکنان شهرها افزایش داده اند.

برای مهاجران غیر قانونی که در اطراف پاریس زندگی می کنند، مانند Porte de la Chapelle در شمال پاریس موقعیت دارد، بعضی امکانات فراهم شده است. یک مرکز پزشکی اضطراری که توسط سازمان های خیریه اداره می شود، دوش، توالت، قهوه و برخی از پناهگاه ها را برای مهاجرین ایجاد نموده است که مهاجرین را از گرمای شدید در جریان روز ایمن می کند.

“خیمه من حدود 6:00 صبح از از نظر گرمای زیاد غیر قابل تحمل است. احمد یوسف، 35 ساله، در مصاحبه ای با آژانس خبرگزاری فرانسه، گفت: “من باید برای سرد شدن باید به اینجا بیایم. وی یکی از صدها تن افرادی است که در اردوگاه های موقت در این منطقه زندگی می کنند. جمعیت مهاجران غیر قانونی در Porte de la Chapelle بین 700 و 1200 تخمین زده شده است.

مصطفی جوان 26 ساله، گفت: “من به گرما عادت داشتم در سودان، اما در فرانسه متفاوت است.” زیرا ما همیشه بیرون هستیم (روی سرک ها) و نمی توانیم از خود محافظت کنیم”.

به طور خاص، برای آرام شدن و سرد شدن شاور و یا حمام گرفتن با آب سرد بسیار ضروری است. در این مرکز، مهاجران آفریقایی و آسیایی یک صف را تشکیل می دهند تا به نوبت شاور بگیرند و خودشان را کمی سرد کنند.

“به هر حال، می دانید که، آب و هوای اینجا بدتر از آب و هوا کشور خود ما است. عبدالله سالم، یک مهاجر غیر قانونی از کشور سومالی که 20 سال عمر دارد، گفت: “من نمی دانم چرا، اما احساس می کنم اینجا خورشید، خیلی نزدیک تر است.” “در آنجا، حداقل باد خوبی می وزد- و آفتاب یا نور خورشید را با این شدت احساس نمی کنید. اما در اینجا (فرانسه) شدت نور آفتاب را به سادگی احساس می کنید. “

یک پسر به نام امیر شریفی، گفت که پس از یک سفر طولانی از افغانستان حدود یک هفته پیش به فرانسه آمده است. او گفت: “هوا خیلی گرم است.”

با این حال، برای ارائه امکانات و رسیدگی به تقاضاها این صف های دراز بسیار وقت گیر است. داوطلبان در پاریس اظهار داشتند که باید برخی از این شاورها را خنثی کنند و تعداد افرادی که از این شاورها استفاده می کنند را نیز کاهش دهند.

کوگوریوکس گفت: “ما نمی توانیم ادامه دهیم، وی همچنان افزود که فشار روی” جریان ثابت مردم “ایجاد شد.

TMP – 30/07/2019

تصویر از: Guillaume Destombes / Shutterstock

عنوان تصویر: پایتخت فرانسه، پاریس، تحت فشارهای شدید و آفتاب و آلودگی هوا.