پلیس یونان برای متفرق کردن صدها طفل معترض، از گاز اشک آور استفاده کرد

صدها طفل معترض در اردوگاه مهاجران یونان در 4 سپتامبر 2019 توسط گاز اشک آور توسط پلیس پراکنده شدند.

براساس آژانس خبری ایالتی ANA ، 300 طفل خردسال همراه با هم به اعتراض در کمپ موریا پیوستند و خواستار انتقال به جزیره اصلی شدند. این امر یک روز پس از پایان یافتن انتقال بیش از 1400 نفر، به طور عمده خانواده های افغان، به مراکز در شمال یونان توسط مقامات این کشورانجام شد.

این نقل و انتقالات پاسخی به افزایش ازدحام جمعیت به دلیل افزایش ورود غیرقانونی مهاجران در یونان در آگوست است.

با این حال ، مهاجرانی که به سرزمین اصلی منتقل شده اند گفتند که شرایط زندگی فقط برای آنها بدتر شده است. سازان جوان 20 ساله افغان با اشاره به اردوگاه اصلی لسبوس به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما موریا را به امید وضعیت بهتر ترک کردیم.” ” اما در اخیر با وضعیت بدتر روبه رو شدیم.”

اخیراً حدود 1000 افغان از لسبوس به جزیره اصلی منتقل شده اند. برخی از کسانی که در سرزمین اصلی هستند به اردوگاه Nea Kavala در نزدیکی شهر بزرگ بندری تسالونیکی منتقل شدند. تازه واردان گفتند که این اردوها فاقد ملزومات اساسی مانند چادر، آب و برق هستند.

محمد نور به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما فکر می کردیم موریا بدترین جای است که می توان در آن زندگی کرد.” “آنها به ما گفتند كه این مکان فقط اقامتگاه موقت خواهد بود، اما ما الان دو روز است كه در اینجا هستیم و شرایط خوب نیست.”

سازمان ملل متحد پناهندگان (UNHCR) گفت که لسبوس در پایان ماه آگوست، به دنبال افزایش ورودها ، نزدیک به 11،000 نفر را پناه داد. اردوگاه موریا برای اقامت 3،000 نفر ساخته شده است.

یونان در حال حاضر بیش از 70،000 مهاجر غیرقانونی و پناهجو را در خود جای داده است. در پاسخ به تجدید حیات در ورود غیرقانونی مهاجران، گفته است که اخراج های اجباری سریعتر می شوند.

TMP – 25/09/2019

Photo credit: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Photo caption: تسالونیکی ، یونان – 5 آوریل 2019: درگیری مهاجران با پلیس شورش یونان در خارج از کمپ پناهندگان در Diavata.