صدها مهاجر در پی یافتن پناه گاه از گزند زمستان در یونان هستند

در اوایل ماه روان، صدها مهاجر در بیرون اداره پولیس در شهر تیسلونیکی در شمال یونان در صف ایستادند تا فرصت تسلیمی درخواست پناهنده گی پیدا کنند.

بسیاری از مهاجران مشمول زنان و کودکان برای چندین روز در پارک ها و جاده ها خوابیدند. در حالی که زمستان نزدیک می شود، این مهاجران می خواهند که جایی در کمپ مهاجران پیدا کنند تا زنده گی در کمپ های غیر رسمی موقت نجات یابند.

یونان گواه افزایش ورود مهاجران از راه زمینی از ترکیه است. امسال نزدیک به 11 هزار مهاجر این مرز را عبور کردند که این شمار در سال گذشته به 2500 مهاجر می رسید.

بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، پولیس 35 تن را به اتهام قاچاق 1821 مهاجر در شهر تیسلونیکی بازداشت کرد.

ورود مهاجران از راه مرز زمینی به یونان در حالی مشهور شده است که اوضاع کمپ های مهاجران در جزایر یونان وخیم تر شده است. بسیاری از مهاجران در کمپ از اضطراب رنج می برند و میزان خودکشی افزایش یافته و زنان و کودکان در معرض سوء استفاده قرار دارند.

دبیرکل سازمان عفو بین الملل در جریان دیدار از کمپ موریا واقع در جزیره لیسبوس یونان، وضعیت این کمپ را “مخوف” توصیف کرد.

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید.

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید، همکار ما به سوالات شما پاسخ میدهد و هویت شما محفوظ میباشد.

مهاجرت؟ با مشاوران ما تماس بگیرید


اگر در فرانسه هستید

دنیا در حرکت است

جهان در حرکت است- هم اکنون میلیون ها تن در حال مهاجرت هستند و بیشتر آنان با واقعیت های خشنِ ناشی از مهاجرت در قرن بیست و یکم مواجه می گردند.

خالیگاه معلوماتی در باره مهاجرت توسط برنامه ها مشمول منابع، دولت های مقصد و ترانزیت و همچنان قاچاقچیان، رسانه ها، محیط علمی و شبکه های خودی مهاجران پُر می گردد.

ما با تفسیر این شبکه از معلومات مغلق، حقایق را آشکار کرده و آن را برای فهم و دسترسی مهاجران آسانتر می سازیم.

بیشتر بخوانید