هزاران مهاجر غیر قانونی در بوسنیه در معرض گرمای شدید و بیش از حد قرار دارند

هزاران مهاجر در حالی که به سمت کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر می کنند، گرفتار موج گرمای شدید در بالکان شده اند.

سلیمان اشرف، یک پاکستانی 29 ساله که در تلاش است تا خود را به برادرش در اسپانیا برساند، می گوید: “هوا بسیار گرم است و ما نمی توانیم در چادرها استراحت کنیم.”

به یک محلی که بسیار پرجمعیت و غیر بهداشتی است گرما نیز اضافه شده است. ظرفیت مراکز پذیرش سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) در بیحاک و ولیک کاداس در نزدیکی مرز کرواسی پره شده است. بیش از 3500 مهاجر غیرقانونی در حال حاضر بی سرپناه هستند و به دنبال سرپناه می گردند.

مراکز پذیرش بیش از حد ظرفیت خود پر شده اند که این امر باعث شد مقامات شهر بیش از 800 مهاجر را به ویحاک که قبلا محل جمع آوری کثافات بوده است انتقال بدهند. سازمان ملل متحد گفت که این کمپ بسیار نزدیک به مین های زمینی است، در حالی که اتحادیه اروپا از پرداخت کمک های موجود در کمپ خودداری می کند زیرا “آن مکان مناسب و عاری از خطر برای کسانی که در آن جا زندگی می کنند نیست.”

به گفته وزیر امنیت بوسنیه، بیش از 34،000 مهاجر غیر قانونی از آسیا و آفریقا از ابتدای سال 2018 وارد کشور شده اند. 11،000 تن از این افراد امسال وارد این کشور شده اند.

حدود 8000 مهاجر غیرمجاز در حال حاضر در بوسنیه گیر افتاده اند. بسیاری از این مهاجرین چندین بار تلاش کرده اند تا از مرز عبور کنند و به کرواسی بروند. مرز کرواسی آخرین مرزی است که باید از آن عبور کنند تا وارد خاک اتحادیه اروپا شوند.

صالح حسن یک مهاجر 33 ساله که تبعه سوریه است در یک مصاحبه با خبر گزاری فرانسه گفت: من بیش از 15 بار تلاش کردم تا از مرز عبور کنم و حدود 10 ماه می شود که در حال تلاش هستم و من نمی خواهم که تسلیم شوم.

الی سیلاجدزیک سخن گوی پولسی محلی گفت: “به تازگی افراد کمتری تلاش می کنند تا از مرز عبور کنند. کرواسی به میزان قابل توجهی حضور و تعداد پلیس های خود را افزایش داده است.

وی افزود که روزانه صد مهاجر به منطقه بیحاک فرستاده می شوند. هجوم عظیم مهاجران در شهری که تنها 65,000 نفوس دارد باعث نا امیدی های شده است.

TMP – 26/07/2019

تصویر از: Ajdin Kamber/Shutterstock

عنوان تصویر: چادرها پناهندگان در کمپ. هزاران پناهنده و مهاجر در مرز بسته بین بوسنیه و کرواسی گیر مانده اند.