بزرگترین گروپ از مهاجران غیر قانونی هنگام تلاش برای عبور از کانال انگلیس گرفتار شدند

دفتر وزارت داخله انگلیستان گفت که گروهی از 86 مهاجر غیر قانونی هنگام تلاش برای عبور از کانال انگلیس و ورود به انگلیس در 10 سپتامبر 2019 دستگیر شدند. این بیشترین تعداد مهاجران غیر قانونی در یک روز واحد است.

در اوایل صبح، نیروی مرزی انگلیس اعلام کرد که به دو قایق که به سمت ساحل انگلستان سفر می کنند هشدار داده شده است. همه 23 مهاجران غیر قانونی در هواپیما برای معاینات پزشکی به ایستگاه فرآوری پیش ساخته در بندر داور منتقل شدند. پس از پاکسازی ، آنها به یک مرکز بازداشت مهاجرت منتقل شدند. گفته شده است که مهاجران غیر قانونی از ایران، افغانستان، پاکستان و فیلیپین بودند.

حوالی چاشت، دو قایق دیگر نیز از پیدا شدند، این بار با 41 مهاجر غیر قانونی، از ایران، عراق، اتیوپی و ویتنام.

سپس مقامات به دو مورد دیگر که مهاجران به ساحل رسیده بودند، هشدار دادند. در مجموع 22 مهاجر غیر قانونی در دو سواحل دستگیر شدند.

انگلیس هشدارهایی را برای مهاجران غیر قانونی صادر کرده است و این امر به دلیل خطراتی است که هنگام عبور از کانال مهاجرین با انها روبه رو می شوند. در هفته اخیر دست کم دو مهاجر، یک زن ایرانی و یک مرد عراقی، در تلاش برای عبور از کانال جان باختند.

پری پاتل ، وزیر خارجه انگلیس گفت: “من نمی گذارم باندهای بی رحمانه قاچاقچیان جنایتکار زندگی مهاجرین را در معرض خطر قرار دهند ، به همین دلیل من به عنوان وزیر حاضر هستم هر کاری را انجام می دهم تا جلوی عبور از گذرگاه های غیرقانونی را بگیرم.”

“ما با همكاران فرانسوی ما بسیار نزدیك كار كرده ایم تا بتوانیم از عبور قایق های كوچك جلوگیری كنیم. هر دو توافق كردیم كه باید اقدامات بیشتری انجام شود.” پاتل در آگوست سال 2019 با همتای فرانسوی خود دیدار كرد تا در مورد شدت گرفتن اقدامات برای مقابله با عبور از قایق های کوچک در کانال انگلیس.

به گزارش خبرگزاری تلگراف ، امسال بیش از 1200 مهاجر غیرقانونی توسط مقامات انگلیس دستگیر شده اند. بیش از 500 نفر از آنها در ماه های تابستان بین جون و آگوست وارد انگلیس شده اند.

TMP – 20/09/2019

Photo credit: Susan Pilcher/Shutterstock

Photo caption: Folkestone ، کنت ، انگلستان – 24 فبروری 2019: کشتی گشت ساحلی مرزبانی انگلستان پس از شرکت در عملیات برای آوردن مهاجران در ساحل ، به بندر Folkestone.