مهاجری در کوه های فرانسه دراثر یخ زدگی جان خود را از دست داد

مردم محلی گزارش دادند که یک مهاجر جوان در کنار سرک در کوه های فرانسه آلپ یافت شده است که بر اثر یخ زدگی و حمله قلبی جان داده است.

این مرد در تلاش بود تااز کوه های آلپ در ایتالیا عبور کند، که  در 7 فوریه 2019 در ساعت 3:00 صبح در نزدیکی جاده ای که مربوط به منطقه پدمونت ایتالیاو کوه های هولت آلپ است توسط یک درایور موتر باربری پیدا شد.   

پلیس مرزی فرانسه زمانی که درایور موتر بار بری را در حالی که کوشش برای نجات این مهاجر داشت  پیدا کرد و یک آمبولانس را خبر کرد. مرد ۲۹ ساله از شهر توگو که به نام درمان تامیمو می باشداز یخ زده گی و حمله قلبی رنج می برد زمانی که گروه امدادگران وارد صحنه شدند. به گفته مردم محلی این مهاجر در شفاخانه شهر مرزی بریانکون (Briançon) جان داد.

پاولا نارسیسی رئیس خیرییه رنگین کمان آفریقا به روزنامه گاردین گفت: “احتمالا این مهاجر شامل گروه ۲۱ نفری بوده که شام آن روز با وجود هشدارهایی که ما و داوطلبانه صلیب سرخ در باره خطر هایی این راه داده بودیم به قصد مهاجرت آنجا را ترک کرده بودند.”

بارش برف شدید در هفته اول ماه جنوری، سرک ها و مسیر ها را در این کوه ها برای عبور بسیار سخت تر کرده بود و زمانی که این مرد که اهل توگو بود را پیدا کردند تقریبا در برف گور شده بود.

سه مهاجر در سال 2018 در کو های آلپ جان خود را از دست دادند. اولین شخص اهل نایجریه بود و متیو بالسینگ نام داشت، که در رودخانه دورانس در نزدیکی بریانکون غرق شده بود. دو مهاجر دیگر نیز در مسسیری که مهاجرین از آن عبور می کنند جان خود را از دست دادند. امسال تامیمو اولین شخصی است که جان خود را از دست داده در حالی که پای پیاده تلاش برای عبور از کوه های آلپ داشت.

هزاران مرد جوان جان خود را برای عبور از کوه های آلپ ایتالیا و رسیدن به فرانسه و رویای داشتن زندگی بهتر در فرانسه جان خود را به خطر می اندازند، قافل از اینکه مجبور به زندگی درسرک های پاریس و یا بازگشتانده شدن به ایتالیا می شوند. بسیاری از مهاجرین صدها یورو می پردازند که به شکل قاچاقی توسط موتر ها به فرانسه بروند، اما در کوه های آلپ گیر میمانند و در معزض خطر شدید جانی می باشند.

متیو سالوینی وزیر داخله ایتالیا فرانسه را متهم به برگشتاندن مهاجرین به ایتالیا می کند. “بیش از ۶۰۰۰۰ مهاجر که این مهاجرین شامل زنان و کودکان می باشند و برخی از آنان شب در جنگل ها گیر می مانند.”

TMP – 27/02/2019

عکس: پارک اسکی مانتجنورا،در کوه های هولت آلپ فرانسه،در جریان زمستان.

تصویر از: مایک دوتا/شوترستاک