فرانسه، سیاست سخت اما انسانی را در قبال مهاجرت را تعقیب خواهد کرد

کریستوف کستنر وزیر داخله تازه مقرر شده‌ی فرانسه گفته است که، کشورش نقش دادگاه استیناف را برای پناه جویان ایفا نخواهد کرد. آقای کریستوف در مصاحبه با هفته نامه لی ژورنال دو دیمنچ به تأریخ بیست و یکم اوکتوبر افزوده است که، یک سوم پناه جویان در فرانسه قبلاً از سوی دیگر کشورهای اروپایی رد شده اند.

او با تأکید بر این که فرانسه سیاست سخت اما انسان دوستانه مهاجرتی را تعقیب می کند، افزود: ” ما نمی خواهیم که به حیث دادگاه استیناف برای پناه جویانی که قبلاً درخواست های شان از سوی کشورهای مانند آلمان و ایتالیا رد شده اند، استفاده شویم.”

کستنر که به تأریخ شانزدهم اوکتوبر 2018 به حیث وزیر داخله مقرر شده است، خواهان تدابیر شدید کنترول در مرزها به ویژه مرز مشترک با اسپانیا که امسال بیشترین میزان مهاجران را دریافت کرده، شده است. از جنوری تا نهم نوامبر 2018، سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد که نزدیک به 54 هزار مهاجر وارد اسپانیا شده اند که این میزان بیشتر از مهاجرانی است که در زمان معیین وارد ایتالیا و یونان شده اند.

او افزود: ” روند مهاجرت به اسپانیا، امسال 155 درصد افزایش داشته است. مهاجران غیرقانونی که از مرز با اسپانیا برگشت داده شده اند 60 درصد افزایش داشته است. در حالی که ما باید موضع قوی در قبال مهاجرت غیرقانونی داشته باشیم و روند اخراج را سرعت ببخشیم، من آگاه هستم که ما باید مهربانی نشان بدهیم.”

پس از متهم شدن فرانسه به برگشت مهاجران به یک شهر مرزی ایتالیا، کستنر قرار است با همتای ایتالیایی اش دیدار کند. ماتیو سالوینی وزیر داخله راستگرای ایتالیا با پخش تصاویری در صفحه توییترش اعلام کرد که پولیس فرانسه دو مهاجر را بدون آگاه کردن مقام های ایتالیایی، در منطقه جنگلی الپس در خاک ایتالیا رها می کنند. سالوینی گفته است که، پولیس بیشتری را برای کنترول مرز به منطقه می فرستد.

او گفت: ” ایتالیا دیگر ترسنده نیست و این که کمپ مهاجران اروپا باشد و از بروکسل و برلین دستور بگیرد، را ترک کرده است. من انتظار وزیر داخله فرانسه را در شهر روم می کشم اما همزمان، ما به کنترول مرزهای مان ادامه می دهیم. ما کشوری هستیم که دوباره سرش را بالا گرفته است، کسانی که این را نفهمیده اند، باید درک کنند.”

سیاست سختگیرانه ایتالیا سبب کاهش ورود مهاجران شده است. بیش از 22 هزار مهاجر تا اینجای سال روان به ایتالیا آمده اند که با 111 هزار مهاجری که در همین مدتِ سال گذشته وارد آن کشور شدند، قابل مقایسه نیست.

TMP – 30/11/2018

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید.

اگر در مورد مهاجرت پرسش دارید، به ما ایمیل بفرستید، همکار ما به سوالات شما پاسخ میدهد و هویت شما محفوظ میباشد.

مهاجرت؟ با مشاوران ما تماس بگیرید


اگر در فرانسه هستید

دنیا در حرکت است

جهان در حرکت است- هم اکنون میلیون ها تن در حال مهاجرت هستند و بیشتر آنان با واقعیت های خشنِ ناشی از مهاجرت در قرن بیست و یکم مواجه می گردند.

خالیگاه معلوماتی در باره مهاجرت توسط برنامه ها مشمول منابع، دولت های مقصد و ترانزیت و همچنان قاچاقچیان، رسانه ها، محیط علمی و شبکه های خودی مهاجران پُر می گردد.

ما با تفسیر این شبکه از معلومات مغلق، حقایق را آشکار کرده و آن را برای فهم و دسترسی مهاجران آسانتر می سازیم.

بیشتر بخوانید