۱۰ مهاجر دیگر در سواحل بریتانیا بازداشت شدند.

ده مهاجر دیگر در دو قایق بادی توسط گشت مرزی در یکی از کانال های انگلیس در 14 فبروری 2019 بازداشت شده اند. بر اساس مقرره دوبلین (Dublin)این مهاجرین احتمالا به فرانسه و یا سایر کشورهای عضو(اتحادیه اروپا)بازگردانده می شوند. طوریکه در این مقرره آمده است درخواست پناهندگی پناهجویان باید در اولین کشوراروپایی که میرسند طی مراحل شود.

طبق گزارش دفتر وزارت داخله بریتانیا، اولین قایق در حدود ساعت 2:15 صبح در نزدیکی ورودی بندر دوویر (Dover) مشاهده شد. سپس سازمان مرزی HMC وارد صحنه شد.

در حدود ساعت 4:30 صبح همان روز، قایق دوم نیز شناسایی شد و توسط قایق گشت ساحلی  وارد انگلستان شد. تمام مهاجرین برای مصاحبه به مأموران مهاجرتی سپرده شدند.

سخنگوی وزارت داخله گفت: «هر 10 نفر از نطر پزشکی کاملا صحت مند هستند. ملیت های ادعا شده توسط این مهاجرین هنوز تایید نشده است.

چارلی الفیک تماینده پارلمان محلی گفت: در حالی که به دنبال کمپایین های ما تعداد مهاجرت های غیر قانونی کاهش یافته است بازهم حوادث اخیر ذکر شده بیان کننده این است که چرا ما باید همیشه متوجه فعالیت های خود باشیم.

به همبن دلیل ضرورت است که گشت های هوایی ۲۴ ساعته را در سواحل فرانسه داشته باشیم و قاچاقبران انسان را از سواحلی که حرکت می کنند گرفتار کنیم و به عمل شیطانی آنها خاتمه ببخشیم.

شمار افرادی که تلاش دارند از این گذرگاه خطرناک عبور کنند، از ماه نوامبر افزایش یافته است و دست کم 300 مهاجر که می خواستند از شمال فرانسه به جنوب شرقی انگلستان بروند دستگیر شده اند.

این مهاجرین به فرانسه برگشتانده می شوند.

وزارت داخله انگلستان اظهار نموده است: تعهد متقابل برای بازگرداندن هر چه سریعتر مهاجرین تحت مقرارت دابلین صورت خواهد گرفت. دولت انگلستان همکاری های نزدیکی با فرانسه و سایر کشورها خواهد داشت تا مهاجرینی که توسط قایق های کوچک وارد انگلستان شده اند را بازگرداند تا بنوانند مانع عبور آنها از گذرگاه های خطرناک شوند.

TMP – 23/02/2019

عکس: نیروهای دریایی مرزی بریتانیا و مأمورین سازمان جرایم ملی انگلستان در حال بررسی یک قایق بادی در ساحل کنت، 31 دسامبر 2018.

تصویر از: سوزان پیلچر/شوتر استاک