قاچاقچیان توسط دادگاه فرانسوی به زندان محکوم شدند

یک دادگاه فرانسوی در تاریخ 1 مارچ 2019، دو عراقی و یک مرد ایرانی را برای قاچاق مهاجران از طریق کانال انگلیس محکوم کرده است.

یک شخص عراقی 32 ساله که به عنوان رهبر گروه قاچاقچیان به ۱۸ ماه حبس از یک محکمه در شهر بولونگ سور مر در شمال فرانسه محکوم شد. دو همدست او یک عراقی 30 ساله و یک ایرانی 39 ساله هر کدام به یک سال حبس محکوم شدند. هر سه این اشخاص ممنوع الورود به خاک فرانسه شدند.

مسئول فروش قایق ها در اوایل ماه دسامبر به پلیس در مورد سه مرد مشکوک که برای خرید قایق های بادوام که معمولا توسط قاچاقچیان استفاده می شود، اطلاع داد. این مرد همچنین شماره های پلیت ها و شماره های تماس آنها را به پلیس ارائه کرد.

پس از تحقیقات دو نفر از آنها در 15 جنوری 2019 دستگیر شدند. مرد سوم، بعد از اینکه از طریق مبایل رد یابی شد و شواهد جمع آوری شد، دستگیر شد. هنگامی که بازداشت شدند هر کدام از این مردها داستان های متفاوتی را قصه کردند. یکی از آنها به همکاری با قاچاقچیان اعتراف کرد در حالی که دو نفر دیگر گفته اند “فقط می خواستند به انگلستان بروند.”

تحقیقات نشان داد که این سه مرد در سازماندهی عبور هفت قایق مهاجرین از کانال بریتانیا درسواحل نزدیک بندر کاله سانگاتی، ویسانت و اودینقن دست داشته اند.

کامیل گورلین، سارنوال اسن دوسیه، گفت: “اولین باری نیست که این متهمان قاچاق انسان کرده اند، بلکه این یک باند سازمان یافته است.”

چندین عکس از ماشین های قایق در تلفن همراه مرد 30 ساله ایرانی پیدا شده است. قرارهای ملاقات مرد 39 ساله عراقی همیشه در نزدیکی مرکز فروش قایق ها بود.

سارنوال گفت که مبایل متعلق به مرد 32 ساله عراقی، “تعدادی از تماس های این شخص در مناطقی است که مهاجرین تلاش برای عبور ازمرزهای انگلیس بوده است.” سارنوال گفت: هنگامی که او در نزدیکی ساحل نبوده، “زدیابس ها نشان می دهد که او بر روی گذرگاه ها نظارت دارد”. او استدلال کرد که این به این معنی است که او “رئیس سازمان است.”

تلاش های مهاجران برای عبور از کانال انگلیسی از فرانسه به طور ناگهانی از اواخر سال 2018 افزایش یافته است. ریاست جمهوری فرانسه گفته است که در ساحلی که از طریق آن قاچاقبران مهاجران را عبور می دادند بررسی ها صورت گرفته که درسال 2018 در کل 87 تلاش برای عبور و نزدیک به 50  تلاش نیر در ما جنوری 2019 مشاهده شده است.

فرانسه و انگلیس نظارت و امنیت مرزی  خود را در اطراف بنادر مجاور افزایش داده اند تا جریان مهاجران غیرمجاز را کنترل کنند. افرادی که به انگلیس می آیند، به فرانسه بازگشتانده می شوند.

TMP – 22/03/2019

تصویر از: هارالد اشمیت / شاترستوک. نیروی دریایی مرزی انگلیس با حضور خدمه در خال گشت زنی هستند.