مهاجرین ایریتیایی که تلاش برای رفتن به انگلیس داشتند دستگیر شدند

یک گروپ 18 نفری اریتریتیایی در تلاش برای ورود به انگلیس در عقب یک کامیون در 13 مارچ 2019 گرفتار شدند. مهاجران در یک کامیون آلمانی در بزرگراه کنت در یک چک پاینت شناسایی شدند.

پلیس در کنت در صبح روز 13 مارچ سال 2019 اعلان گردند ” تعدادی از مهاجرین در موترهای باربری شناسایی شدند که قصد سفر به بندر M26 لندن داشنتد.”

“هجده نفر، 11 مرد، شش زن و یک فرد، که خود را به عنوان اریتریتیایی معرفی کردند، به اداره امور تسلیم داده شدند. یک سخنگوی نیروی مرزی که در صحنه بود و درحال مراقبت از خدمات اجتماعی بود گفت: “همه موارد در راستای قوانین مهاجرت انگلستان پیش برده خواهند شد.”

موارد دیگری نیز از مهاجران اریتریتیایی که به طور غیرقانونی در تلاش برای ورود به انگلیس بوده اند در سال جاری دستگیرو ثبت شده اند.

در ماه جنوری یک گروپ 27  نفری از مهاجرین اریتریتیایی، سودانی و اتیوپیایی که تلاش برای ورود به انگلیس داشنتد در موترهای باربری گرفتار شدند. پلیس استافوردشایر اعلام کرد که این موتر باربری در نزدیکی استوک-آن-ترنت متوقف شد “پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر اینکه امکان در خطر بودن جانشان وجود داشت.”

نیک بیکر، معاون ریاست جمهوری، گفت: “ما براساس اطلاعاتی که نگرانی های جدی که وجود داشت دست به عملیت زدیم و بنابراین اقدامات فوری و مناسب لازم بود.” “درایور موتر باربری، یک مرد 42 ساله بدون آدرس ثابت، با توجه به ایجاد شرایط ورود غیرقانونی افراد ناشناس به انگلیس دستگیر شد.”

قاچاق افراد به انگلستان مجازات های سنگین و حبس را در بر دارد. در مارچ 2019، یک درایور لاری ادر انگلستان 12000 پوند جریمه شد پس از آنکه 20 مهاجر زا در لاری خود انتقال می داد. در فبروری 2019، یک گروپ شش نفره به دلیل جرم و جنایت سازمان یافته برای قاچاق چهار مهاجر ویتنامی به انگلستان توسط قایق به 27 سال زندان محکوم شدند و در سپتامبر 2018، یک گروپ 7 نفره قاچاقچیان به مدت 48 سال به خاطر تلاش برای عبور غیر قانونی مهاجران در کانال انگلیسی به زندان محکوم شدند.

تحت قوانین دوبلین، که در آن مهاجران مجبور به درخواست پناهندگی در اولین کشور اتحادیه اروپا هستند، اکثریت مهاجرانی که به انگلستان می رسند، احتمالا به فرانسه بازگردانده می شوند.

فرانسه نیز مهاجران را که اطلاعات بیومتریک آنها در هر کشور اروپایی ثبت شده است، باز می گرداند. سیستم اطلاعات بیومتریک اتحادیه اروپا به نام Eurodac به مقامات مهاجرت کمک می کند تا مهاجرانی که قبلا برای پناهندگی در یک کشور اتحادیه اروپا درخواست کرده یا به طور غیرقانونی از طریق سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا عبور کرده اند شناسایی شوند.

مهاجران که از طریق کانال در قایق های کوچک از فرانسه به انگلستان در سال 2018 عبور کرده اند، از جنوری 2019 بازگشتانده شده اند. این عمل در پاسخ به افزایش فعالیت قاچاق مهاجران در کانال انگلیسی انجام شد.

TMP – 02/04/2019

تصویر از: پاول ج مارتین / شترستوک. موترهای باربری در بندر دوور.