خطرات جسمی

مهاجران تلاش می کنند تا از طریق چندین راه خطناک مانند پنهان شدن در موترهای باربری و یا کشتی، به اروپا برسند که سبب آسیب پذیری آنان در مقابل خطرات جسمی می شود. قاچاقچیان برخی اوقات به مهاجران می گویند که، سفر به اروپا ساده و امن خواهد بود؛ اما در حقیقت، این قاچاق است که مهاجران در معرض خطر سوء استفاده و بهره کشی قرار می دهد.


مهاجران معمولاً در تلاش به رسیدن به اروپا، سوار قایق های بی کیفیت و مزدحم می شوند و یا هم در بخش هایی از وسایط که برای مسافران مناسب نیست، جا به جا می شوند. بربنیاد سازمان بین المللی مهاجرت، بیش از 2 هزار مهاجر در سال 2018 در تلاش برای رسیدن به اروپا عمدتاً در مسیر دریایی جان باختند. در میسرهای زمینی، بسیاری از مهاجران از اثر استنشاق دود خفه می شوند و یا پیش از آن که سفرشان تکمیل شود، به خاطر موترهای خراب در راه می مانند.

مهاجران اغلباً در جریان سفر به اروپا، از سوی قاچاقبران مورد سوء استفاده و بهره برداری قرار می‌گیرند. قاچاقبران به مهاجران بالقوه دروغ می گویند که گویا این سفر کوتاه و امن است و یا در این باره که به آنان در اروپا پناهندگی داده می شود، اغراق می کنند.

قاچاقبران به این معروفند که مردم را به شبکه های جنایی می فروشند و یا مهاجران را برای به دست آوردن پول اختطاف کرده و مردم را مجبور به کار برخلاف میل شان می کنند بدون آن که دستمزدی بدهند. اختطاف و شکنجه به گونه مداوم برای اخاذی از خانواده ها انجام می شود. هنگامی که یک مهاجر از شبکه خانواده و دوستان خود عبور می کند، قاچاقبران می دانند که این مهاجر توانایی شکایت و مقاومت در برابر خواست آنان را ندارد.

قاچاقبران معمولاً خواهان پول بیشتر در هر مرحله از سفر استند و اگر پول مهاجران تمام شود، پس مجبور به کار اجباری همانند برده ها استند تا از این طریق پول قاچاقبران را پرداخت کنند. مردان معمولاً مجبور به کارهای شاق استند در حالی که زنان مجبور به روسپی گری می شوند.

شمار مهاجران غیرقانونی که توانایی عبور غیرقابل تشخیص به واسطه قایق از ترکیه به یونان را دارند، در نتیجه عملیات های مدیریت مرزی محدود شده است. آمار رسمی نشان می دهند که در سال 2017، ترکیه نزدیک به 45 هزار افغان را در راه یونان متوقف کرده است.

قاچاقچیان همچنان تلاش می کنند تا با استفاده از راه دریای سیاه، مهاجران را از ترکیه به رومانیا انتقال دهند. این مسیر مشخصاً خطرناک است و گزارش های در باره غرق شدن کشتی حامل مهاجران در نتیجه خرابی هوا منتشر شده است.

بعضی از مهاجران تلاش می کنند تا خود را از طریق دریای اژه در ترکیه، به اروپا برسانند. در ماه اگست 2018، دو زن عراقی همراه با هفت دختر شان در نتیجه غرق شدن کشتی حامل شان، جان باختند.

شمار قابل ملاحظه‌یی از افغان ها در سال 2018 به گونه غیرقانونی به ترکیه مهاجرت کرده اند. برخی از آنان کارت های هویتی رسمی به دست آورده اند در حالی که باقیمانده آنان بدون داشتن اسناد در ترکیه زندگی می کنند. حکایات برگشت کان در شرایط دشوار کار می کنند و بعضی اوقات مزد خود را به دست نمی آورند. از انجایی که آنان به گونه غیرقانونی کار می کنند، نمی توانند که این موضوع را به مقام های ترکیه گزارش کنند.

در سال 2018 ترکیه تلاش کرد تا مهاجرین غیر قانونی را دوباره به کشورشان برگرداند. بربنیاد سازمان عفو بین الملل، تنها در ماه اپریل سال 2018، بیش از 7 هزار افغان از آن کشور اخراج شدند. ترکیه برای جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران، در حال ساخت یک دیوار به طول 144 کیلومتر در امتداد مرز با ایران است.

شریک نماید

دو مرد فرانسوی به دلیل کمک به مهاجران برای عبور از کانال انگلیس زندانی شدند

دو مرد فرانسوی به اتهام کمک با مهاجران غیر قانونی برای عبور از کانال انگلیس به زندان محکوم شدند. یکی از این دو...
بیشتر بخوانید

صدها مهاجر برضد اخراج پناه‌جویان در یک ترمینالِ میدان هوایی در پاریس دست به اعتراض زدند

صدها مهاجر غیرقانونی در یک فرودگاه فرانسه واقع در شهر پاریس پایتخت آن کشور گردهم آمدند و به اخراج پناه جویان...
بیشتر بخوانید

گارد ساحلی فرانسه مانع از عبور 9 مهاجر از آبنای انگلیس شد

گارد ساحلی فرانسه روز یکشنبه نزدهم ماه می، یک قایق حامل 9 مهاجر را که می خواست از آبنای انگلیس عبور کند را...
بیشتر بخوانید

مهاجرت؟ با مشاوران ما تماس بگیرید


اگر در فرانسه هستید

دنیا در حرکت است

جهان در حرکت است- هم اکنون میلیون ها تن در حال مهاجرت هستند و بیشتر آنان با واقعیت های خشنِ ناشی از مهاجرت در قرن بیست و یکم مواجه می گردند.

خالیگاه معلوماتی در باره مهاجرت توسط برنامه ها مشمول منابع، دولت های مقصد و ترانزیت و همچنان قاچاقچیان، رسانه ها، محیط علمی و شبکه های خودی مهاجران پُر می گردد.

ما با تفسیر این شبکه از معلومات مغلق، حقایق را آشکار کرده و آن را برای فهم و دسترسی مهاجران آسانتر می سازیم.

بیشتر بخوانید